NUOVO CAFFE s.r.o.
V Újezdech 2, 621 00 Brno

Provozní doba: 7:30 - 16:00 hod

tel: +420 549 273 192
Zelená linka: 800 269 259

Jak využít lógr

Také nevíte, jestli kávovou sedlinu vyhazovat do koše nebo splachovat do dřezu? Přečtěte si náš článek a nebudete se ho muset zbavovat vůbec.

Ať už jste příznivcem espressa, turka, překapávené kávy nebo dáváte přednost některému z alternativních způsobů přípravy kávy, vždy Vám po ní zbyde kávová sedlina, takzvaný lógr. Někdo ho splachuje do dřezu, někdo háže do koše. Ale věděli jste, že lógr má v domácnosti hned několik možností dalšího využití? Po přečtení následujícího článku už se ho určitě něbudete jen tak zbavovat.

Hnojivo

Lógr je bohatým zdrojem draslíku a dalších látek prospěšných pro růst rostlin. Smíchejte ho se zeminou a použijte pro výsadbu hrnkových rostlin nebo ho přidávejte do kompostu.

Peeling

Usušený lógr smíchejte s olivovým olejem. Získáte tak přírodní peeling k ošetření pleti obličeje i celého těla.

Přípravek proti celulitidě

Vlhkým lógrem si pravidelně masírujte problematické partie, účinkuje hned třikrát - masáží, peelingem a kofeinem, které společně prokrví a zpevní pokožku.

Vlasová maska

Vlasový zábal z kávové sedliny oživí barvu a lesk tmavých vlasů, kofein navíc pomáhá předcházet vypadávání vlasů.

Odpuzovač slimáků

Kávová bariéra kolem záhonů spolehlivě odpudí slimáky. Použít můžete jak sušený tak i čerstvý lógr.

Přírodní barvivo

Zbytky kávy můžete použít k barvení velikonočních vajec nebo i látky. Slabý kávový roztok dodá bílé tkanině béžový nádech.

Odstraňuje zápach

Trápí vás zápach v ledničce? Stačí do ní dát trochu lógru na talířku (nejlépe do spodní i horní části) a je po problému.

Zrenovuje tmavý nábytek

Vlhký lógr rozetřete na vybledlá nebo pošrábaná místa na dřevěném nábytku. Po chvíli setřete a přeleštěte přípravkem s obsahem včelího vosku. Škrábance a skvrny zmizí jako mávnutím kouzelného proutku.

Umyje připálené nádobí

Použijte lógr místo klasického písku na nádobí. Šetně odstraní nečistoty, ale nepoškrábe měkký povrch. Zkuste ho použít i na připečenou varnou desku.